Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce to niepowtarzalna możliwość zajrzenia w głąb ziemi i namacalnego poznania historii górnictwa. Kopalnia Soli w Wieliczce to jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej architektura ilustruje wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. To dzięki temu kopalnia znalazła się Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Nic dziwnego, że do tej pory uroki Trasy turystycznej, głównego szlaku Kopalni Soli „Wieliczka”, podziwiało już 40 milionów spragnionych przygody turystów z całego świata – można przeczytać na stronie kopalni.

To nie wszystko! Najmłodsi na Trasie turystycznej mogą spotkać bajkowe postacie i Dobrego Ducha Kopalni Skarbnika. Poza Trasą turystyczną do zwiedzania oddana jest Trasa górnicza pozwalająca na jeszcze głębsze przeżycia oraz zmierzenie się z zawodem górnika. Roboczy strój, kask, lampa, zjazd najstarszym w Wieliczce szybem i górnicze zadanie do wykonania. Zaleca się wcześniejszą rezerwację zwiedzania Trasy górniczej.

 

Ceny za transport

1-3 osoby
(samochód typu sedan)
4-8 osób
(samochód typu van)
Powyżej 9 osób
120 EUR/samochód*150 EUR/samochód*Zapytaj o cenęZamów

*podane ceny są cenami za auto, nie zawiera ceny biletów wstępu jak również napiwku dla kierowcy

Ceny za bilety wstępu

Czas dojazduCzas zwiedzaniaKoszt biletów wstępu
45 min2-3h35 EUR - dorośli
30 EUR - ulgowy (dzieci od 4 roku życia, młodzież szklona i studenci do 26 roku życia po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej, turyści nie poruszający się samodzielnie i ich opiekunowie)
Przewodnik prywatny - proszę o kontakt